Lorsqu'un homme mange ,boit, jouit des resultats de son travail, c'est un Don de Dieu ....................

mardi 3 novembre 2015

Trafik Cezaları

T.C Ulaştırma Bakanlığı 4925 Sayılı Karayolu Kanunu;

Her türlü Kamyon, Kamyonet,Otobüs,Minibüs, Çekici,Yarı römork,Tanker v.b Araçları kullanan Sürücüler,  04 KASIM 2015 tarihine kadar ''SRC ve  Psikoteknik Belgesi'' almak zorundalar.

''SRC ve  Psikoteknik Belgesi'' 03 KASIM 2015 tarihine kadar sorulmaz, 04 KASIM 2015 tarihinden sonra Trafikte yapılacak uygulamlarda ''SRC ve  Psikoteknik Belgesi'' bulundurmayan sürücülere ve araç sahiplerine''Cezai İşlem'' uygulanacaktır.


Hatırlatma !

Yapılacak uygulamalarda ''SRC ve  Psikoteknik Belgesi'' bulundurmaması durumunda (Firmaya'ya 5000 TL Sürücü Arkadaşlara 250 TL) ''Cezai İşlem'' uygulunacaktır.

25 Şubat 2003 ehliyetli ve SSK girişine sahip olanalar, SRC belgesini eğitime ve sınava katılmaksızın doğrudan alma hakkına sahiptirler.

(1) - Firma sahiplerine- 04 KASIM 2015 tarihi itibariyle şöförlerinizin işlerine devam edebilmeleri için mutlak surette ''SRC ve Psikoteknik Belgesi'' üzerinde durmalıdırlar. Aksi halde sürücü arkadaşlara ve firmanıza ''Cezai İşlem'' uygulandığı gibi araçta bağlanacaktır.

 

(2) - Şöförlere-  04 KASIM 2015 tarihi itibariyle ''SRC ve  Psikoteknik Belgesi'' olmayan sürücülere araçlarını vermeyecekleri  için işi bırakmanız dahi söz konusu olabilir,bu sebepten biran önce kaydınızı yaptırıp belgenizi alınız.

SRC Belgesi nedir?

4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren veya gösterecek olan tüm sürücülerin alması zorunlu olan belgedir. Bunun anlamı kısaca şudur: Kendi aracı ile yük veya yolcu taşıyan şoförler ile başkasının adına yük veya yolcu taşıyan şoförlerin alması zorunlu belgedir. Denetimlerde yük veya yolcu taşıdığınız baz alınmaz şirket adına kayıtlı veya ticari bir araç kullanıyorsanız SRC Belgesi ibraz zorunluluğunuz vardır..


Psikoteknik Belgesi nedir?

Karayolu Taşıma Yönetmeliği 60. maddesi 'e' bendine göre profesyonel sürücülere Psikoteknik değerlendirme yapmaktadır. Aynı yönetmeliğin 73'üncü maddesine göre bu değerlendirmeyi yaptırmayan sürücüleri çalıştıran firmalar için para cezası, yetki belgesinin iptali ile ceza koşulları belirtilmiştir.


İlgili Kanun Resmi Gazete'de Yayınlanmıştır.

25.02.2004 tarih ve 25384 sayılı Resmi Gazete(KTY Aslı)

 

Bu yazı T.C. ULAŞTIRMA BAKANLIĞI Resmi sitesinden alınmıştır.http://www.kugm.gov.tr/

Not:Sürücülerin Merkezlerimizde daha rahat ve hızlı bir şekilde testten geçebilmesi için gelmeden önce mutlaka randevu alınması gerekmektedir.


Konu Hakkında Detaylı Bilgi'yi ve Randevunuzu Bölge Müdürümüz Sedat Bey'den Alabilirsiniz.


İletişim : 12 Saat Ulaşabileceğiniz ilgili Telefonlar.

GSM : 0533 454 4 405           0532 055 7 349 

srcmerkezim@gmail.com


Listeden çıkmak için...

Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire

Pour publier un message, envoyez-le à :

_________________________

adetrap.traput@blogger.com

_________________________